اردکان مرکز شهرستان اردکان در استان یزد است. این شهر دارای وسعت بسیاری است و یک ثلث از وسعت استان یزد را به خود اختصاص داده است. اردکان که معروف به وسیع‌ترین شهر استان یزد است، حدود ۲۴ هزار کیلومتر مساحت دارد. شهر اردکان از لحاظ تاریخی سابقه بسیاری دارد و امروزه هنوز هم قسمتی از حصارهای تاریخی شهر اردکان برجای مانده است. شهر اردکان دارای بافت قدیمی و معماری خاص خود است. این شهر باسابقه و تاریخی، امروزه کارخانجات بسیاری را در خود جای داده و به همین دلیل، عنوان قطب فولاد را به خود اختصاص داده است.

ر همه دوره ها در این شهرستان سرمایه گذاری های خوبی صورت گرفته و این امر به رشد صنعتی این منطقه کمک بسیار خوبی کرده است.

در سایه همین صنعتی شدن، آمار مهاجرت به شهرستان اردکان نیز افزایش یافته به نحوی که اردکان بالاترین رشد جمعیت را در کشور داراست و با ۴.۷۲ درصد، بیشترین میزان رشد جمعیت را در کشور از  آن خود کرده است.

از سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی در صنعت فولاد و زنجیره های آن خبر داد و افزود: ۲۰ هزار شغل نیز در اردکان ایجاد شد به نحوی که اکنون در این شهرستان فرد بیکار نداریم.

معادن:
از کارگاه های صنعتی اردکان می توان موزاییک سازی، آجر پزی، سنگ‌بری و برخی صنایع کوچک را نام برد. مهم ترین معادن اردکان و پیرامون آن اورانیوم، ‌باریم، آهن، سرب، روی، گچ و نمک هستند.فرآورده اردکان ارده و حلوا ارده است که در عصاری ها و کارگاه های حلوا ارده سازی، از روغن کنجد تولید و صادر می شوند.در اردکان کارخانه های گندله سازی ، فولاد ارفع ،فولاد غدیر ،فولاد چادرملو ، معدن چادر ملو ،کارخانجات کاشی و کارخانه عظیم شیشه اردکان و کارخانه کیک زرد انرژی اتمی ساخته شده و نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی در استانه راه اندازی می باشد . ضمناً هتل باغسرای شهرداری ۴ ستاره ، مهمانسرای جهانگردی و هتل کاریز اردکان نیز از مراکز خدماتی می باشد آماده ارائه اطلاعات و همکاری می باشم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =